Renaud Jerez - Prezidentský salonek. Introduced by Zuzana Blochová


Datum konání: 30.09.2015 - 03.01.2016
Místo konání: Veletržní palác

Renaud Jerez ve své výstavě v prezidentském salonku Veletržního paláce představuje instalaci z modrého, červeného a bílého koberce. Jeho intervence definuje prostor, v němž Jerez představuje své nové práce – figurativní sochy z písku, dětské oblečení, polštář - oko, obrazy, batiky, patchworks, několik netopýrů a přetvořenou Baudelairovu poezii. 
Nacionální hrdost, sexuální touha, rybaření, stav uvěznění, romantismus – témata, která instalace zahrnuje, vytvářejí rámec současným hrozbám globálních sítí, strachu a bolesti.

Renaud si myslí, že je důležitější hledat důvody pro rozhodnutí, která umělec ve své tvorbě udělá, než se snažit definovat obsahy za existujícími formami. Vytváří své podivné postavy s radikální bezelstností. Zaměňuje minulost a budoucnost, používá reálné a virtuální obrazy, naturalistické i abstrahované formy. Jeho rozvrácení bojovníci, výtržníci a povaleči, často vsazení do vlastního prostředí, do svých „příbytků a nor“, představují apokalyptické obrazy světa i metaforické vize jeho budoucnosti. (...)

Renaud Jerez (*1982, Francie) žije a pracuje v Berlíně. Mezi jeho samostatné výstavy patří Home, William Arnold, Brooklyn; Lolita Lempicka, GAMeC Bergamo, Itálie; Dump Shell, Autocenter, Berlín; Adideath, Galerie Crèvecoeur, Paříž a Greed, M.O.T. International, Londýn. Jerezova práce byla také představena v rámci skupinových výstav v New Museum Triennial, New York; K11 art museum, Šanghaj; David Roberts Art Foundation, Londýn; Palais de Tokyo, Paříž; Grand Century, New York a Carlos/Ishikawa, Londýn.

Zuzana Blochová (*1979, Praha) je jedním z kurátorů realizujících projekty v rámci Are (s Edith Jeřábkovou a Janem Zálešákem). Je také členkou umělecké skupiny Rafani. V minulosti se podílela na vzniku a programu galerie SVIT, pracovala jako kurátorka výstavního prostoru a rezidenčního programu MeetFactory a Experimentálního prostoru NoD v Praze.

Více informací o práci Renauda Jereze naleznete na stránkách Galerie Crèvecoeur, Paříž.

čtvrtek 8. 10., 19.30, Veletržní palác

Setkání s umělcem Renaudem Jerezem a prezentace jeho práce s následnou diskusí. Proběhne v anglickém jazyce. Moderuje Zuzana Blochová.

Výstava a doprovodný program jsou pořádány ve spolupráci s Are a CSU Praha za podpory Francouzského institutu a Goethe-Institutu v Praze. Zvláštní poděkování hotelu Emblem.

Doprovodný program výstavy ke stažení zde.

Veletržní palác, Prezidentský salonek, vstup zdarma

Otevírací doba
Denně mimo pondělí 10.00–18.00.

Vstupné
Adresa
Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47
Praha 7

Doprava
Metro C – Vltavská
Tram 6, 17 – Veletržní palác
Tram 1, 2, 6, 8, 12, 17, 25, 26 – Strossmayerovo náměstí
Fotografie
Přiložené soubory
tiskova-zprava_renaud-jerez.doc (Tisková zpráva: Renaud Jerez - Presidential Lounge. Introduced by Zuzana Blochová)
press-release_renaud-jerez.doc (Press release: Renaud Jerez - Presidental Lounge. Introduced by Zuzana Blochova)
Sbírkové expozice

Program následujících 7 dní

Generální partner

Komerční banka

Partneři

Kooperativa ŠKODA Auto The Pudil Family Foundation

Za podpory

Hlavní město Praha Ministerstvo kultury České republiky Společné století Evropský rok kulturního dědictví

Generální mediální partner

Česká televize

Děkujeme dalším partnerům…