Veletržní palác získal prestižní ocenění
20.06.2014

Veletržní palác se pyšní Certifkátem Excelence pro rok 2014.

Veletržní palác Národní galerie v Praze získal prestižní ocenění od TripAdvisor, turistického webu plněného lidmi z celého světa. Toto ocenění obdržel díky vynikajícím zpětným vazbám a pozitivním hodnocením, které během posledního roku získal na tomto portále. Veletržní palác se teď může pyšnit Certifkátem Excelence pro rok 2014.

Oblíbený portál TripAdvisor vznikl v roce 2000 a od té doby funguje jako jedna ze světově nejoblíbenějších sociálních sítí zaměřených na cestování. Sdružuje na 100 miliónů zájemců a přispěvovatelů, kteří sami tvoří obsah stránek, zanechávají své komentáře, doporučují či hodnotí nejrůznější turistické cíle a destinace. „Jsem ráda, že Veletržní palác, tedy budovu, výstavy i program nakonec ocenili právě ti, kterým je naše práce určena, tedy návštěvníci a diváci,“ řekla ředitelka sbírky moderního a současného umění Helena Musilová.

Aktuálně probíhají ve Veletržním paláci tři výstavy. Letos si připomínáme 40. výročí požáru Veletržního paláce. K tomuto výročí Národní galerie v Praze připravila výstavu Příběh Veletržního paláce. Exponáty výstavy jsou plány dokumentující architektonický vývoj paláce až do otevření v roce 2000, fotografie ze života veletrhů, ale také ze stavu po požáru. Mnohé materiály jsou veřejnosti představeny poprvé.

O hudbě ve výtvarném umění od renesance po současnost vypráví výstava Vivat Musica! V expozici jsou zastoupeni význační umělci jako Josef Václav Myslbek, Josef Mánes, Emil Filla, Pablo Picasso, Georges Braques či František Kupka. Grafický kabinet představuje soubor přípravných kreseb a výsledných grafických listů Josefa Šímy ke sbírce Ztracený ráj.

Příští týden již tradičně představíme práce čerstvých absolventů osmnácti ateliérů Akademie výtvarných umění v Praze na výstavě Diplomanti AVU 2014. Absolventi ateliérů malby, kresby, grafiky, sochařství, restaurátorských škol, architektury, konceptuální, monumentální a intermediální tvorby představí svými díly velmi pestrou instalaci. Výstava bude otevřena pro veřejnost zdarma.

Velká dvorana Veletržního paláce hostí i výstavu světově proslulého umělce Alfonse Muchy – Slovanskou epopej. Tuto výstavu pořádá Galerie hlavního města Prahy. „Na léto chystáme jedno překvapení – obohacení stálé expozice zahraničního umění. Podařilo se nám zapůjčit významný obraz ze soukromé sbírky od jednoho z nejvíc oceňovaných autorů počátku 20. století. Obraz veřejnosti představíme příští týden – je to mimořádné, několik desetiletí nevystavené dílo,“ dodala Helena Musilová.

Certifikát

Tiskové zpravodajství ze dne 20. června 2014

 

KONTAKT PRO NOVINÁŘE:

Eva Kolerusová, tisková mluvčí
Tel.: 222 321 459, mob.: 724 501 535
E-mail: kolerusova@ngprague.cz

Expozice
Veletržní palác
Veletržní palác Dukelských hrdinů 47 Praha 7
Více informací
Sbírkové expozice

Program následujících 7 dní

Generální partner

Komerční banka

Partneři

Kooperativa ŠKODA Auto The Pudil Family Foundation

Za podpory

Hlavní město Praha Ministerstvo kultury České republiky Společné století Evropský rok kulturního dědictví

Generální mediální partner

Česká televize

Děkujeme dalším partnerům…