Týden toho nejzajímavějšího v Národní galerii v Praze
21.04.2014

PALÁC KINSKÝCH

ZNOVUOTEVŘENÍ PALÁCE KINSKÝCH

Národní galerie v Praze představuje nové stálé expozice Umění starověku a Umění Asie v paláci Kinských na Staroměstském náměstí v Praze, které se opět po roce otevřou veřejnosti. Více o expozicích zde.

 

Doprovodný program k nově otevřené expozici UMĚNÍ ASIE A UMĚNÍ STAROVĚKU

Srdečně Vás zveme 24. dubna 2014 v 17.00 hodin na přednášku v expozici asijského umění paláce Kinských "Fantazie a imaginace v prostoru „čínských“ krajin". Přednáška na téma tradiční čínské malby a současných inspirací čínskou krajinomalbou. V rámci přednášky představí své současné dílo inspirované čínskou malbou český výtvarník Patrik Hábl. Více o programu zde.

 

DEN VIETNAMSKÉ KULTURY V PALÁCI KINSKÝCH

Srdečně Vás zveme v sobotu 26. 4. 2014 od 11.00 na celodenní program v paláci Kinských, který představí tradiční vietnamskou kulturu prostřednictvím tanečních a pěveckých vystoupení, ochutnávek tradiční vietnamské kuchyně, filmů, přednášky o vietnamském buddhistickém sochařství (od 14 hod) a výtvarné dílny Auta a zlaté cihly pro předky (od 15 hod).Těšíme se na setkání s vámi. Více o programu zde.

 

Doprovodný program k výstavě VIETNAMSKÉ UMĚNÍ V ČECHÁCH

Srdečně Vás zveme v sobotu 26. 4. 2014 od 14.00 na komentovanou prohlídku s názvem VIETNAMSKÉ BUDDHISTICKÉ SOCHAŘSTVÍ s kurátorkou výstavy Zdenkou Klimtovou. Více o programu zde.

 

VALDŠTEJSNKÁ JÍZDÁRNA

REYNEK - GENIUS, NA KTERÉHO JSME MĚLI ZAPOMENOUT

Srdečně Vás zveme na novou výstavu do Valdštejnské jízdárny, která své dveře otevře veřejnosti ve středu 16. 4. 2014. Výstavu pořádá Nadační fond Richarda Fuxy společně s Národní galerií v Praze, ve spolupráci s Galerií Zdeňka Sklenáře a Nadací Reynek. Více o výstavě zde.

 

ŠTERNBERSKÝ PALÁC

Doprovodný program k výstavě GOTIKA V JIHOZÁPADNÍCH ČECHÁCH

Srdečně Vás zveme v rámci doprovodného programu k výstavě Gotika v jihozápadních Čechách: Obrazy krásy a spásy na přednášku s dataprojekcí "SOCHA V LITURGICKÉM PROSTORU aneb UMĚLECKÁ REPREZENTACE RODU ŠVIHOVSKÝCH Z RÝZMBERKA" ve středu 23. dubna 2014 v 16.30. Těšíme se na setkání s vámi. Více o programu zde.

 

Doprovodný program k výstavě GOTIKA V JIHOZÁPADNÍCH ČECHÁCH

VÍKENDOVÁ DÍLNA PRO DĚTI A RODIČE "U MISTRA ŘEZBÁŘE"
Přijďte nahlédnout do středověké řezbářské dílny a seznamte se s jejím provozem. Vystavené dřevořezby vznikly v jihozápadních Čechách před mnoha staletími. V ateliéru se pokusíme „obraz krásy“ pomocí řezbářských a dalších nástrojů vykouzlit i my. Více o programu zde.

 

TIZIAN - BYL UČITELEM EL GRECA ?

Srdečně Vás zveme v sobotu 26. 4. 2014 v 11.00 na přednášku s dataprojekcí do Šternberského paláce. Tématem přednášek v roce 2014 je 400. výročí úmrtí El Greca. Více o programu zde.


VELETRŽNÍ PALÁC

WORKSHOP KRESBY S GRAFICKÝMI TABLETY S UMĚLCEM DAVIDEM BÖHMEM

Zveme Vás na workshop kresby s grafickými tablety, vedený umělcem DAVIDEM BÖHMEM, který se koná v sobotu 26. dubna 2014 od 13.00 do 17.00 hodin ve Veletržním paláci Národní galeie v Praze. Workshop se koná v rámci soutěže Máš umělecké střevo?  Více o programu zde.
 

Doprovodný program k výstavě RUDOLF VOLRÁB - BAREVNÝ NEKLID

Srdečně Vás zveme v neděli 27. 4. 2014 v 15.30 na komentovanou prohlídku Rudolf Volráb s odborným lektorem SMSU Mgr. et Mgr. Markétou Ježkovou. Více o programu zde.

 

 
 


Expozice
Šternberský palác
Šternberský palác, Hradčanské náměstí 15, Praha 1
Více informací
Veletržní palác
Veletržní palác Dukelských hrdinů 47 Praha 7
Více informací
Palác Kinských
Palác Kinských, Staroměstské náměstí 12, Praha 1
Více informací
Valdštejnská jízdárna
Valdštejnská 3, Praha 1
Více informací
Sbírkové expozice

Program následujících 7 dní

Generální partner

Komerční banka

Partneři

Kooperativa ŠKODA Auto The Pudil Family Foundation

Za podpory

Hlavní město Praha Ministerstvo kultury České republiky Společné století Evropský rok kulturního dědictví

Generální mediální partner

Česká televize

Děkujeme dalším partnerům…