Roční vstupenka do Národní galerie
02.12.2013

Překvapte své blízké netradičním dárkem za příjemnou cenu.

Překvapit své blízké netradičním dárkem za příjemnou cenu můžete i prostřednictvím Národní galerie v Praze, která pro přátele a milovníky výtvarného umění nabízí roční dárkovou vstupenku. Dárkové vstupenky je možné zakoupit od úterý 3. prosince 2013.

Reprezentativní dárkové poukazy můžete pořídit přímo na pokladnách v objektech Národní galerie, platba se provádí hotově nebo kartou při převzetí dárkového poukazu, a nebo formou objednávky přes mail: necaskova@ngprague.cz či přes e-shop NG www.ngprague.cz. Platba na fakturu je možná.

Cena dárkové vstupenky s roční platností činí 990,- Kč, její hodnota je však vyšší – při součtu jednotlivého vstupného do všech objektů na všechny výstavy a expozice se dostáváme k ceně téměř trojnásobné. Roční vstupenka platí pro opakované vstupy a je platná jeden rok od data vydání do všech stálých expozic i na výstavy pořádané Národní galerií v Praze v návštěvních hodinách, tedy denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin.

 

Palác Kinských otevřen, Mánes na Hradě

Jen na příští rok Národní galerie v Praze připravuje pro své návštěvníky a příznivce více než 15 výstav a otevřené budou od jarní sezóny všechny čtyři stávající stálé expozice, tedy včetně stálé expozice Umění Asie a starověkého Středomoří v paláci Kinských na Staroměstském náměstí. A od října 2014, tedy o od podzimní sezóny k nim přibude stálá expozice devatenáctého století v Salmovském paláci na Hradčanském náměstí v Praze, s takovými jmény jako rodina Mánesů, Josef Navrátil, Adolf Kosárek, C.D. Friedrich, Ferdinand Waldmüller, Antonín Machek a František Tkadlík a další.  

Po celý rok bude návštěvníkům otevřena Sbírka moderního a současného umění ve Veletržním paláci. Národní galerie v Praze vlastní zajímavou sbírku francouzského umění druhé poloviny 19. a počátku 20. století, jejíž ucelenost a kvalita je mimo území Francie zcela mimořádná a od jejíhož prvního nákupu v těchto dnech uběhlo právě 90 let či kolekce nádherných obrazů Františka Kupky.

Staré umění bude již tradičně k vidění v Anežském klášteře a ve Šternberském a Schwarzenberském paláci na Hradčanském náměstí.  

 

 

DRŽITELÉ DÁRKOVÉ VSTUPENKY BUDOU PO CELOU DOBU PLATNOSTI VSTUPENKY NAVŠTĚVOVAT STÁLÉ EXPOZICE A VÝSTAVY POŘÁDANÉ NG ZDARMA.

(Upozornění: Dárková vstupenka se nevztahuje na výstavu Slovanská epopej, kterou pořádá Galerie hl. m. Prahy)

 „Cílem dárkového zvýhodnění je zůstávat průběžně v kontaktu s návštěvníky, neboť bohatost nabídky Národní galerie v Praze je rozmanitá. Chceme Vás ještě více podpořit v zájmu o Národní galerii v Praze. Vaše pozornost nás těší a zároveň motivuje. Chceme Vám umožnit investovat do takových věcí, ze kterých budete mít radost a trvalý zážitek.“
Dodává prof. Vít Vlnas, pověřený vedením NG.

Dárkový poukaz zahrnuje vstup do těchto objektů:

Klášter sv. Anežky České: Středověké umění v Čechách a Střední Evropě

Šternberský palác: Evropské umění od antiky do závěru baroka

Schwarzenberský palác: Baroko v Čechách

Salmovský palác: Umění 19. století (podzim 2014)

Palác Kinských:  Umění starého světa (jaro 2014)

Konírna paláce Kinských: Výstavní prostor NG

Veletržní palác: Umění 20. a 21. století

Valdštejnská jízdárna: Výstavní prostor NG

 

 

 

  

Tiskové zpravodajství ze dne 2. 12. 2013

 

KONTAKT PRO NOVINÁŘE:  
Eva Kolerusová, tisková mluvčí, tel.: 222 321 459, mob.: 724 501 535
e-mail: kolerusova@ngprague.cz

Sbírkové expozice

Program následujících 7 dní

Generální partner

Komerční banka

Partneři

Kooperativa ŠKODA Auto The Pudil Family Foundation

Za podpory

Hlavní město Praha Ministerstvo kultury České republiky Společné století Evropský rok kulturního dědictví

Generální mediální partner

Česká televize

Děkujeme dalším partnerům…