Národní galerii v Praze v rámci 218. výročí navštívilo rekordních 25 tisíc osob
03.02.2014

Tisková zpráva

V sobotu a v neděli 1. 2. – 2. 2. 2014, v rámci oslav výročí, připravila Národní galerie v Praze pro návštěvníky vstup zdarma do svých expozic. Lektorská oddělení NG na volný víkend připravila řadu doprovodných programů pro děti i dospělé a jen první den volného vstupu přilákal do NG 12 486 návštěvníků. V neděli byla návštěvnost ještě o něco vyšší a to 12 509 osob. 

"Zájem o Národní galerii nás velice potěšil. Je dokladem toho, že máme veřejnosti co nabídnout jak ve stálých expozicích, tak i na krátkodobých výstavách." doplňuje Vít Vlnas, pověřený vedením NG.

Největší návštěvnický úspěch byl zaznamenán v klášteře sv. Anežky České, kde měli diváci poslední možnost zhlédnout výstavu CM 863. Svatí Cyril a Metoděj. Dějiny – tradice – úcta. Výstavu v tyto poslední dva dny vidělo téměř 6,5 tisíce lidí a celkově ji zhlédlo více než 20 tisíc návštěvníků.

Druhým nejnavštěvovanějším objektem byl Salmovský palác a výstava Ludvíka Kuby – Poslední impresionista, kterou navštívilo 4 974 osob. Výstava bude pro návštěvníky otevřena do neděle 6. dubna 2014 a nebude prodloužena z důvodu instalace nové výstavy s názvem Japonismus a české umění (od 15. května), která přestaví japonské inspirace ve výtvarném umění v českých zemích v malbě, grafice, sochařství a užitém umění.

Vstup zdarma byl také do Šternberského paláce (Evropské umění od antiky do závěru baroka) – 4 196 osob, Veletržního paláce (Umění 20. a 21. století) – 4 448 osob a Schwarzenberského paláce (Baroko v Čechách) – 4 957 osob.

Stálá expozice v paláci Kinských byla uzavřena. Otevření se plánuje na 17. dubna 2014. Prostor Konírny v paláci Kinských bude pro veřejnost otevřen již tento pátek s novou výstavou Vietnamské umění v Čechách.

 

 

Tiskové zpravodajství ze dne 3. 2. 2014

KONTAKT PRO NOVINÁŘE:     

Eva Kolerusová, tisková mluvčí, tel.: 724 501 535,

e-mail: kolerusova@ngprague.cz

Sbírkové expozice

Program následujících 7 dní

Generální partner

Komerční banka

Partneři

Kooperativa ŠKODA Auto The Pudil Family Foundation

Za podpory

Hlavní město Praha Ministerstvo kultury České republiky Společné století Evropský rok kulturního dědictví

Generální mediální partner

Česká televize

Děkujeme dalším partnerům…