Pro děti

Národní galerie v Praze je místem, kde se baví celá rodina! Kdykoliv během otevírací doby galerie můžete objevovat umělecká díla vedeni pracovními listy. V některých objektech Národní galerie si lze zapůjčit i další hry či pomůcky. Pro rodiče s dětmi chystáme otevřené výtvarné herny a dílny. A mladí umělci mohou tvořit a reagovat na umělecká díla v rámci pravidelných výtvarných ateliérů.

Pracovní list k L. Fontanovi

PRACOVNÍ LISTY

Hledat, poznávat, hrát si a prozkoumávat umělecká díla spolu s dětmi, vedeni pracovními listy pro rodiny. Ve stálých expozicích Národní galerie získáte k rodinné vstupence pracovní listy zdarma.  

 Samoobslužné pytle

PROGRAM NA MÍRU

U lektorských oddělení je možné si objednat prohlídku nebo program s výtvarnou aktivitou připravený pro vaši rodinu nebo skupinu rodin.

KOMIKS

Chystáte se do galerie poprvé? Připravili jsme pro vás komiks, který formou obrázkových hádanek představuje možnosti a pravidla pobývání v galerii. Komiks žádejte na pokladnách nebo stahujte zde.


PUTOVÁNÍ KOCOURA KUBY

Seznamte se s hlavním hrdinou počítačové hry angorským kocourem Kubou, který se v noci ve městě ztratí svému páníčkovi, malíři Jakubu Schikanederovi. Pomozte mu najít cestu zpět domů! Vstupte s ním do obrazů, vyslechněte, co Kubovi povědí postavy z 19. století, a najděte řešení k výtvarným či jiným úkolům. Podaří-li se vám úspěšně splnit úkoly, nejenže se kocour Kuba šťastně shledá se svým pánem, ale přiveze si domů i plný povoz trofejí. Hru si můžete zahrát zde.

Doprovodné programy

Program následujících 7 dní

Úterý
17:00 - 17:45
SKRYTOU ŘEČÍ ROSTLIN
15:30 - 17:30
Výtvarný ateliér
Středa
Pátek
žádné programy
Sobota
14:00 - 17:30
MONGOL SLOW FASHION
11:00 - 17:00
Zahradní plenér
Pondělí
žádné programy