Novinky
Za jednu cenu do všech expozic

Od 4. července spouštíme nový systém vstupného do stálých expozic Národní galerie. Za 300 Kč můžete během jednoho týdne navštívit všech šest budov.

Více informací
Národní galerie se dál zaměřuje na děti a studenty – volný vstup pokračuje

V dubnu loňského roku spustily Národní galerie v Praze a Komerční banka společný projekt volného vstupu pro děti, mládež do 18 let a studenty do 26 let. Neomezený přístup do stálých expozic pokračuje pro děti, mládež a studenty i ve školním roce 2016/17. 

Více informací
After Rembrandt a Tomáš Tichý ve Šternberském paláci

Rembrandtův obraz Učenec ve studovně doprovází projekt After Rembrandt, v němž se postupně představují díla osmi současných autorů vytvořená jako umělecké reflexe Rembrandtovy malby. Tentokrát se ve Šternberském paláci představuje Tomáš Tichý. 

Více informací
Podzimní obměna děl v expozici Umění Asie

Ve stálé expozici Umění Asie v paláci Kinských proběhla podzimní obměna malířských a grafických děl. V celé aktualitě se můžete seznámit s nejvýznamnějšími z nich.

Více informací
Marcantonio Raimondi v grafickém kabinetu ve Schwarzenberském paláci

Ve Schwarzenberském paláci se otevřel nový grafický kabinet Marcantonio Raimondi, slavný grafik „božského“ Raffaela, který potrvá do 4. prosince. 

Více informací
Cesta do Tibetu: nové intervence v Umění Asie

Při příležitosti návštěvy Jeho Svatosti dalajlamy v Praze, vystavujeme v rámci stálé expozice v sále Umění tibetského buddhismu několik fotografií kameramana a fotografa Josefa Vaniše (1927–2009). Na své cestě do Lhasy v roce 1954 se spolu s filmařem Vladimírem Sísem setkal s Jeho Svatostí dalajlamou a pořídil jeho první oficiální portrét, který se stal známým po celém světě. 

Více informací
Nová výstava v Konírně paláce Kinských Olivier Adam: Buddhovy dcery

Fotograf Olivier Adam spolu se svou ženou Dominque Butet dokumentují již více než osm let cestu buddhistických mnišek v Himálaji. Výstavu pořádáme ve spolupráci s neziskovou organizací MOST ProTibet a je součástí doprovodného programu konference Forum 2000 – Festival demokracie. Výstava se koná pod záštitou Jeho Svatosti dalajlamy.

Více informací
Bronzinova Eleonora z Toleda zpět ve Šternberském paláci

Slavný obraz Angola Bronzina Portrét Eleonory z Toleda je od října zpět v expozici Evropské umění od antiky do baroka. Obraz byl před více jak rokem restaurován, aby mohl být vystaven na prestižních výstavách v Paříži (Musée Jacquemart André) a Frankfurtu nad Mohanem (Städel Museum). Na obou výstavách zaujal odbornou i laickou veřejnost.

Více informací
Anežka NOVĚ!

Zveme vás na slavnostní otevření revitalizovaného Kláštera sv. Anežky České, které proběhne v úterý 25. října od 17 hodin. Čeká vás nový prohlídkový okruh historií a architekturou kláštera, lapidárium, sochařská zahrada, hudba a středověké umění.

Více informací
Zobrazena strana 1 z 1 celkem
Stále expozice

Program následujících 7 dní