Novinky
Národní galerie v roce 2016

V roce 2016 oslaví Národní galerie v Praze 220 let od svého založení. Výroční výstava na téma darování a velkorysosti propojí všechny galerijní budovy a sbírky. Poprvé bude v Praze vystavovat jeden z nejslavnějších umělců současnosti, čínský konceptualista Aj Wej-wej. Rok 2016 bude také ve znamení 700. výročí narození Karla IV., který se stane hlavní postavou rozsáhlého česko-německého výstavního projektu. 

Více informací
Volný vstup do stálých expozic pro mladé pokračuje i letos

Bezplatné vstupné, které Národní galerie v Praze ve spolupráci s Komerční bankou zavedla pro děti a mládež do 18 let a studenty do 26 let, platí aktuálně až do konce srpna 2016.

Více informací
Neklidná figura v Galerii hlavního města Prahy

Galerie hlavního města Prahy ve spolupráci s Národní galerií pořádá výstavu Neklidná figura: exprese v českém sochařství 1880–1914.

Více informací
Sobotní otevřené ateliéry pro děti na výstavě Císař Karel IV. 1316–2016

Přijďte kteroukoliv sobotu od 14 do 18 hodin do ateliéru na balkóně ve Vadštejnské jízdárně, kde od června do září probíhají každou sobotu výtvarná odpoledne.

Více informací
Letní dílny pro děti – poslední volná místa

Zveme všechny vzájemce ve věku od 6 do 16 let, kteří mají i v letních měsících chuť tvořit, inspirovat se výtvarným uměním a vyzkoušet si různé techniky, jichž používali staří mistři a využívají soudobí umělci, na letní dílny Národní galerie v Praze. 

Více informací
Letní kino v Národní galerii

Příznivci kinematografie se mohou i letos těšit na letní kino na střeše Veletržního paláce.

Více informací
Komentované prohlídky výstavy Cranach ze všech stran v němčině

Zveme vás na komentované prohlídky výstavy Cranach ze všech stran s ředitelem Sbírky starého umění Mariem Winzelerem, které budou probíhat v německém jazyce. 

Více informací
Za jednu cenu do všech expozic

Od 4. července spouštíme nový systém vstupného do stálých expozic Národní galerie. Za 300 Kč můžete během jednoho týdne navštívit všech šest budov.

Více informací
Nenechte si ujít výstavu Zdenek Rykr a továrna na čokoládu

Zdenek Rykr a továrna na čokoládu ve Veletržním paláci už jen do 28. srpna! Přijďte na výstavu skvělého umělce, vizionáře a autora čokoládové hvězdy Orion či obalu legendární Kofily.

Více informací
Uzavření Knihkupectví NG – KOENIG Books 2. a 3. srpna

Ve dnech 2. a 3. srpna 2016 bude z provozně-technických důvodů mimořádně uzavřena prodejna Knihkupectví NG – KOENIG Books ve Veletržním paláci. Zákazníkům se tímto omlouváme a těšíme se opět na viděnou ve čtvrtek 4. srpna!

Více informací
Zobrazena strana 1 z 2 celkem
Stále expozice

Program následujících 7 dní