Novinky
Za jednu cenu do všech expozic

Od 4. července spouštíme nový systém vstupného do stálých expozic Národní galerie. Za 300 Kč můžete během jednoho týdne navštívit všech šest budov.

Více informací
Národní galerie se dál zaměřuje na děti a studenty – volný vstup pokračuje

V dubnu loňského roku spustily Národní galerie v Praze a Komerční banka společný projekt volného vstupu pro děti, mládež do 18 let a studenty do 26 let. Neomezený přístup do stálých expozic pokračuje pro děti, mládež a studenty i ve školním roce 2016/17. 

Více informací
After Rembrandt a Tomáš Tichý ve Šternberském paláci

Rembrandtův obraz Učenec ve studovně doprovází projekt After Rembrandt, v němž se postupně představují díla osmi současných autorů vytvořená jako umělecké reflexe Rembrandtovy malby. Tentokrát se ve Šternberském paláci představuje Tomáš Tichý. 

Více informací
Šternberský palác obohacují mimořádné zápůjčky del Sarta a Cranacha

Ze zámku v Opočně bylo Národní galerii v Praze zapůjčeno dílo Madona s dítětem od Andrey del Sarto, předního malíře vrcholné italské renesance. Výstavu Cranach ze všech stran pak doplňuje dvojice oltářních křídel zapůjčených z Arcibiskupství olomouckého, kterou Cranach se svou dílnou maloval pro mimořádně vlivného biskupa Stanislava Thurza.

Více informací
Nový Klub přátel Národní galerie

Představujeme nový členský program, který milovníkům výtvarného umění nabízí neomezený vstup do Národní galerie po celý rok a pestrou škálu dalších benefitů. Členství v Klubu přátel lze rovněž darovat a pořídit ho jako originální vánoční dárek.

Více informací
Tři nová díla rudolfínských umělců ve Schwarzenberském paláci

Do expozice Od rudolfínského umění až po baroko v Čechách byla z české soukromé sbírky zapůjčena tři pozoruhodná díla, vzniklá v ateliérech umělců pracujících pro pražský dvůr císaře Rudolfa II.

Více informací
Karel IV. v Norimberku

Česko-bavorská zemská výstava, pořádaná při příležitosti 700. výročí narození Karla IV., se v říjnu přesunula z Valdštejnské jízdárny do Germanisches Nationalmuseum v Norimberku.

Více informací
Velkorysost k Vánocům

220. výročí založení Národní galerie se chýlí ke konci. Darujte v jeho závěru sobě nebo svým blízkým publikace, které jsme při jeho příležitosti vydali!

Více informací
Zobrazena strana 1 z 2 celkem
Stále expozice

Program následujících 7 dní