Novinky
Za jednu cenu do všech expozic

Od 4. července spouštíme nový systém vstupného do stálých expozic Národní galerie. Za 300 Kč můžete během jednoho týdne navštívit všech šest budov.

Více informací
Šternberský palác obohacují mimořádné zápůjčky del Sarta a Cranacha

Ze zámku v Opočně bylo Národní galerii v Praze zapůjčeno dílo Madona s dítětem od Andrey del Sarto, předního malíře vrcholné italské renesance. Výstavu Cranach ze všech stran pak doplňuje dvojice oltářních křídel zapůjčených z Arcibiskupství olomouckého, kterou Cranach se svou dílnou maloval pro mimořádně vlivného biskupa Stanislava Thurza.

Více informací
Tři nová díla rudolfínských umělců ve Schwarzenberském paláci

Do expozice Od rudolfínského umění až po baroko v Čechách byla z české soukromé sbírky zapůjčena tři pozoruhodná díla, vzniklá v ateliérech umělců pracujících pro pražský dvůr císaře Rudolfa II.

Více informací
Karel IV. v Norimberku

Česko-bavorská zemská výstava, pořádaná při příležitosti 700. výročí narození Karla IV., se v říjnu přesunula z Valdštejnské jízdárny do Germanisches Nationalmuseum v Norimberku.

Více informací
Jan Zrzavý a Jan Kupecký v grafických kabinetech Veletržního a Schwarzenberského paláce

Navštivte nové expozice v grafických kabinetech, které představují dva velikány českého umění!

Více informací
Cranach ze všech stran končí už tuto neděli!

Prohlédnout si Cranachovy malby „ze všech stran“ můžete už pouze do 22. ledna. Díla jsou představena nejen obrazně pohledem historiků, restaurátorů, chemiků a přírodovědců, ale i doslova – můžete vidět třeba očím běžně skryté ruby Cranachových maleb. 

Více informací
TŘETÍ MYSL. Jiří Kovanda a (Ne)možnost spolupráce potrvá do 5. února 2017

Koláže, instalace, sochy a performance Jiřího Kovandy ve spolupráci nebo v dialogu s jinými umělci budou k vidění už jen do 5. února 2017. 

Více informací
Zobrazena strana 1 z 1 celkem
Stále expozice

Program následujících 7 dní

Středa
Pátek
žádné programy
Neděle
žádné programy
Pondělí
žádné programy
Úterý
15:30 - 17:30
Ateliér (10—16 let)