Jiří Sozanský: 1984 - rok Orwella


Datum konání: 22.10.2014 - 08.02.2015
Místo konání: Veletržní palác

Právě Veletržní palác jako možný nositel celé řady významů se v Sozanského tvorbě objevuje průběžně – v roce 1984 je torzo domu, které se právě začalo opravovat, podkladem pro sérii Rok Orwela, v 90. letech skrze něj reaguje na porevoluční situaci... Celá instalace, která je zároveň připomínkou 25. výročí sametové revoluce, představí velkoformátové malby, plastiky, videa, interpretované fotografie a podobně. Tato výstava, tedy interpretace Veletržního paláce (či jeho torza) představuje jakési výtvarné završení celého projektu věnované 40. výročí požáru Veletržního paláce.

Projekt doprovází řada doprovodných programů – projekce filmů z FAMU z 80. let, diskusní odpoledne, setkání s historiky aj. K výstavě vyšla publikace vydaná sdružením Symposion.

Autor výstavy:    Jiří Kotalík (ext.)

Vstupné v rámci stálé expozice Veletržního paláce. Více informací zde.

Poslední komentovaná prohlídka výstavy s jejím kurátorem Jiřím T. Kotalíkem a vystavujícím umělcem proběhne v sobotu 7. 2. od 16 hod. v mezaninu Veletržního paláce.

Otevírací doba
Denně mimo pondělí 10:00-18:00
Adresa
Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47, Praha 7

Doprava
Zastávka Veletržní palác tramvajových linek č. 12, 17, 24.
Blízké okolí: zastávka Strossmayerovo náměstí - tramvajové linky č. 1, 8, 25, 26 nebo stanice Vltavská metra trasy C.
V okolí Veletržního paláce jsou modré zóny. Zaparkovat lze v boční ulici Heřmanova, kde je oranžová zóna s placeným stáním.
Související fotografie
Přiložené soubory
tz-jiri-sozansky.doc (Tiskové zpravodajství)
press-release-2.docx (Press release)
Stálé expozice

Program následujících 7 dní