Mobilní aplikace K700 přibližuje výstavu Císař Karel IV. 1316–2016 dospělým i dětem
01.06.2016

Výstavu Císař Karel IV. 1316–2016 doplňuje nově audioprůvodce ve formě mobilní aplikace K700. K příležitosti Mezinárodního dne dětí byla spuštěna jak dětská, tak klasická verze přibližující příběhy nejvýznamnějších exponátů doby Karla IV.

Audioprůvodce obsahuje komentář dvojice mladých herců Petry Horváthové a Tomáše Krejčího k 29 artefaktům včetně koruny římského krále, Zlaté buly Karla IV. či slavných deskových maleb Mistra Theodorika. Návštěvníci-posluchači se dozví ale třeba i o prvním importu čínského porcelánu do Evropy, slavné váze z Fonthill, nebo křišťálovém džbánu na relikvii ubrusu z poslední večeře Páně. Karel IV. byl totiž vášnivým sběratelem vzácných relikvií – na výstavě je k vidění i fragment Kristovy bederní roušky, část Mariina závoje či takzvaná Mojžíšova hůl.

 

Ve spolupráci s kreativním studiem Gameleon vznikla také hravá verze průvodce pro dětské návštěvníky, která je koncipovaná jako objevitelská hra. Sedmnáct nejzajímavějších exponátů promlouvá k posluchači a vysvětluje mu, proč jsou důležité a jaký vztah mají k osobě a dvoru Karla IV. Ve své promluvě každý z vybraných exponátů sdělí i určitou indicii, díky níž může hráč najít záhadnou „kamaru“. Čím víc exponátů hráč navštíví a čím víc jejich příběhů si vyslechne, tím víc ví o tom co a kde hledat.

Aplikace K700 je k dispozici v české, anglické a německé verzi a pro operační systémy Android a iOS a je ke stažení na v Google Play a App Store zdarma.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Expozice
Valdštejnská jízdárna
Valdštejnská 3, Praha 1
Více informací
Výstavy
Sbírkové expozice

Program následujících 7 dní