Doporučujeme: LETNÍ VÝTVARNÉ DÍLNY PRO STUDENTY A DOSPĚLÉ 2014
21.07.2014

Šumava romantická, umírající a zmizelá. 23. 8. – 30. 8. 2014 Kvilda (okres Prachatice)

Malířská dílna se zaměří na interpretaci šumavské přírody a jejích fenoménů jako jsou zánik a zrod, růst a pád, propadání a vystupování, mizení a objevování, nebezpečí a klid, život ve smrti. Budeme si klást otázku, z čeho je složen náš obraz o Šumavě. Prales? Kulturní krajina? Zmizelé vesnice? Turismus? Romantismus? Hranice mezi českým a německým? Inspirujeme se obrazy Julia Mařáka, grafikami Josefa Váchala, fotografiemi Josefa Sudka a romány Karla Klostermanna. Kromě malby (olej a akryl) vyzkoušíme kresebné a grafické techniky. Dílna vznikla ve spolupráci s Centrem umění Kvilda. Dílnu povedou Zdenek Hůla, Ondřej Maleček a Monika Sybolová. Max. počet 20 osob.

POZVÁNKA KE STAŽENÍ ZDE

Cena dílny: 7 050 Kč / 1 osoba / 1 týden, v ceně je zahrnuto ubytování v Centru umění Kvilda http://www.artkvilda.eu/centrum-umeni-kvilda/, polopenze, odborné vedení, večerní přednášky, část výtvarného materiálu / Rezervace: nutná

Informace a rezervace: Lektorská oddělení Sbírky umění 19. století a Sbírky moderního a současného umění, Národní galerie v Praze, e-mail: vzdelavani@ngprague.cz, tel.: 224 301 003, www.ngprague.cz Změna programu vyhrazena. LO NG si vyhrazuje právo odstoupit od realizace akce, pokud se nepřihlásí dostatečný počet účastníků.

Sbírkové expozice

Program následujících 7 dní