Artist Talks
09.04.2016

Národní galerie v rámci doprovodných programů k probíhajícím výstavám připravila autorské prezentace se zastoupenými umělci – setkejte se s Jiřím Thýnem, Willemem de Rooijem či Helenou Hladilovou!

V prostoru Poetry Passage ve Veletržním paláci se 26. dubna od 18.00 představí český umělec Jiří Thýn. Ve své práci ohledává možnosti fotografie a testuje hranici mezi fotografovaným a viděným. Přestože řadí fotografie do cyklů, nevytváří početné série snímků na jedno téma. Cyklus využívá jako rámec přemýšlení o určitém problému, na který ukazuje z různých úhlů pohledu.

 

11. května od 18.00 se můžete těšit v paláci Kinských na Willema de Rooije, nizozemského umělce, jehož pomíjivé dílo Bouquet IX (Kytice, 2012), kompozice bílých květin, otevírá celou výstavu Velkorysost. Umění obdarovat.

 

V rámci výstavy Introducing Helena Hladilová: Falešné jezero se v Prezidentském salonku Veletržního paláce 19. května od 18.00 představí sama umělkyně. Její umělecká díla, byť jsou autonomní, vznikají často v kontextu nebo v reakci na jejich vystavení, a tím zdůrazňují víceznačnou povahu výstavního prostoru a jeho schopnost utvářet prezentaci a zážitek z umění. 

Expozice
Umění 19., 20. a 21. století
Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47, Praha 7
Více informací
Umění Asie
Palác Kinských, Staroměstské náměstí 12, Praha 1
Více informací
Výstavy
Sbírkové expozice

Program následujících 7 dní