Face to face: Rembrandt – Maupicová
Datum konání: 27.04.2017 16:30 - 27.04.2017 17:30
Místo konání: Šternberský palác
Typ akce: Komentované prohlídky

Zveme vás na setkání s Michaelou Maupicovou, autorkou další umělecké reflexe v rámci projektu After Rembrandt. Umělkyně vám představí své dílo, které je umístěno naproti Rembrandtova Učence v expozici Šternberského paláce.

Cena: 80 Kč / 50 Kč (studenti, senioři, členové SPNG a pedagogové) 
Místo setkání: 2. patro Šternberského paláce před  obrazem Rembrandta

After Rembrandt

Rembrandtův obraz Učenec ve studovně doprovází projekt After Rembrandt, v němž se postupně představují díla osmi současných autorů (Štefan Tóth, Jakub Špaňhel, Vladimír Véla, Alžběta Josefy, Zdeněk Trs, Tomáš Něměc, Tomáš Tichý, Michaela Maupicová) vytvořená jako umělecké reflexe Rembrandtovy malby. Obrazy jsou vystavovány  v expozici ve Šternberském paláci naproti Rembrandtovu dílu.

Recepce (či apropriace) starých mistrů je v umění standardním jevem a mnoho renomovaných galerií programově propojuje tzv. staré umění s uměním současným. Národní galerie v Praze nejenže hledá paralely v různých časových vrstvách umění, ale přímo podněcuje vznik osobitých reflexí současných umělců i návštěvníků galerijních programů. Cílem je ukázat veřejnosti, že staré umění je stálým inspiračním zdrojem pro nové generace umělců, že má svůj potenciál a význam pro dnešní dobu, že nejde jen o artefakty zakonzervované na zdech výstavních sálů.

Související výstavy
Související expozice
Evropské umění od antiky do baroka
Šternberský palác, Hradčanské náměstí 15, Praha 1
Více informací
Kontaktní informace

Oddělení vzdělávání a programů pro veřejnost – Šternberský palác
+420 233 090 542-3
sp.educ@ngprague.cz

Doprovodné programy

Program následujících 7 dní