Pro děti

Návštěva galerie je hra pro celou rodinu

Národní galerie v Praze je místem, kde se baví celá rodina! Kdykoliv během otvírací doby galerii můžete objevovat umělecká díla vedeni pracovními listy pro děti ve věku 3 - 6 či 7 - 10 let. V některých objektech Národní galerie si lze zapůjčit další hry či pomůcky. Pro rodiče s dětmi chystáme Otevřené výtvarné herny a Sobotní výtvarné ateliéry. A děti od 6 do 15 let mohou tvořit a reagovat na umělecká díla v rámci pravidelných výtvarných ateliérů.

Komiks

Chystáte se s dětmi do galerie? Připravili jsme pro vás komiks, který formou obrázkových hádanek představuje možnosti a pravidla pobývání v galerii. Ke stažení zde

Cílem programů a služeb pro děti a rodiny s dětmi je otevřít prostor galerie pro vzdělávání v oblasti umění pro děti od nejmladšího věku a zároveň nabídnout galerii jako místo pro podnětné a zábavné trávení společného času pro celou rodinu. Na dětské návštěvníky a rodiny s dětmi je zaměřena široká nabídka výtvarných heren a dílen (ateliérů) a cílená propagace.   

Pro návštěvu kdykoli během otevírací doby galerie jsou k dispozici pracovní listy a výtvarné pracovny ve vybraných objektech NG.

Stáhněte si pracovní listy pro rodiny s dětmi 3 - 6 let a 7 - 11 let. Pracovní listy jsou také zdarma k platné vstupence ve všech objektech Národní galerie v Praze 

Stáhněte si Samoobslužné hry pro děti ve Veletržním paláci

Doprovodné programy

Program nejbližších 7 dní