Ateliéry

STŘEDEČNÍ A ČTVRTEČNÍ VÝTVARNÝ ATELIÉR PRO DĚTI 6-10 let

Bližší informace k výtvarným ateliérům ve Veletržním paláci ( září 2015 - červen 2016 ) zveřejníme 13. 8. 2015. 

 

Ateliéry nabízejí jedinečný koncept pravidelného přímého setkávání dětí s aktuálním děním na české i světové výtvarné scéně. Děti se tak přirozenou interaktivní formou stávají pozorovateli a znalci kulturního dění, stejně tak jako i autory a kurátory vlastních výtvarných děl a drobných výstav reagujících na aktuální podněty z expozice Veletržního paláce. Rozmanité výtvarné aktivity jsou vždy inspirovány vystavenými originály uměleckých děl, s nimiž i s jejich širším zasazením do výtvarné a uměnovědné problematiky se děti podrobně seznamují. Děti tak získávají zkušenosti v celé škále klasických (kresba, malba, grafika, sochařství, fotografie) i multimediálních technik s možností jejich přesahů, experimentů a volného kombinování a orientují se v oblasti vývoje a dějin umění. Ateliéry jsou vedeny zkušenými erudovanými lektorkami. Možnost sledování aktivit na Facebooku. Omezená kapacita zaručující individuální přístup k dětem. 

Prezentaci jednotlivých lekcí najdete na Facebooku: Středeční a čtvrteční ateliér. Změna programu vyhrazena.
Pozn. Souběžně s ateliéry ve středu od 15.30 do 17.15 a ve čtvrtek od 15.30 do 16.45 probíhá také Otevřená výtvarná herna pro děti a rodiče, doporučený věk je 1,5 roku - 5 let. Bez rezervace. Více informací na Facebook: Otevřená výtvarná herna.
Informace a rezervace: vzdelavani@ngprague.cz nebo na čísle 224 301 003. Národní galerie v Praze, Sbírka moderního a současného umění, Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47, 170 00, Praha 7.

ÚTERNÍ VÝTVARNÁ ODPOLEDNE PODZIM - ZIMA 2014/2015

Bližší informace k výtvarným ateliérům ve Schwarzenberském paláci ( září 2015 - červen 2016 ) zveřejníme 13. 8. 2015. 

V ateliéru se děti seznámí s různými výtvarnými technikami se zaměřením na kresbu, kompozici a detail a budou si rozvíjet i prostorovou představivost. Zdokonalí se nejen v technice kresby a malby, rovněž budou pracovat s grafickým lisem a sochařskými materiály. Inspirací jim budou díla manýristických a barokních mistrů – malířů, sochařů, architektů a uměleckých řemeslníků - i okolí galerie.

Místo setkání: vestibul Schwarzenberského paláce. 
Informace a rezervace: chmelova@ngprague.cz nebo na číslech 233 081 720 (721). Rezervace nutná. 
Doprava: tram 22 zast. Pražský hrad

Facebook: Úterní výtvarná odpoledne

Související doprovodné programy
Pro děti

Program následujících 7 dní

Středa
žádné programy
Čtvrtek
žádné programy
Pátek
žádné programy
Sobota
žádné programy
Neděle
žádné programy
Pondělí
žádné programy
Úterý