Týden toho nejzajímavějšího v Národní galerii v Praze
21.04.2014

PALÁC KINSKÝCH

ZNOVUOTEVŘENÍ PALÁCE KINSKÝCH

Národní galerie v Praze představuje nové stálé expozice Umění starověku a Umění Asie v paláci Kinských na Staroměstském náměstí v Praze, které se opět po roce otevřou veřejnosti. Více o expozicích zde.

 

Doprovodný program k nově otevřené expozici UMĚNÍ ASIE A UMĚNÍ STAROVĚKU

Srdečně Vás zveme 24. dubna 2014 v 17.00 hodin na přednášku v expozici asijského umění paláce Kinských "Fantazie a imaginace v prostoru „čínských“ krajin". Přednáška na téma tradiční čínské malby a současných inspirací čínskou krajinomalbou. V rámci přednášky představí své současné dílo inspirované čínskou malbou český výtvarník Patrik Hábl. Více o programu zde.

 

DEN VIETNAMSKÉ KULTURY V PALÁCI KINSKÝCH

Srdečně Vás zveme v sobotu 26. 4. 2014 od 11.00 na celodenní program v paláci Kinských, který představí tradiční vietnamskou kulturu prostřednictvím tanečních a pěveckých vystoupení, ochutnávek tradiční vietnamské kuchyně, filmů, přednášky o vietnamském buddhistickém sochařství (od 14 hod) a výtvarné dílny Auta a zlaté cihly pro předky (od 15 hod).Těšíme se na setkání s vámi. Více o programu zde.

 

Doprovodný program k výstavě VIETNAMSKÉ UMĚNÍ V ČECHÁCH

Srdečně Vás zveme v sobotu 26. 4. 2014 od 14.00 na komentovanou prohlídku s názvem VIETNAMSKÉ BUDDHISTICKÉ SOCHAŘSTVÍ s kurátorkou výstavy Zdenkou Klimtovou. Více o programu zde.

 

VALDŠTEJSNKÁ JÍZDÁRNA

REYNEK - GENIUS, NA KTERÉHO JSME MĚLI ZAPOMENOUT

Srdečně Vás zveme na novou výstavu do Valdštejnské jízdárny, která své dveře otevře veřejnosti ve středu 16. 4. 2014. Výstavu pořádá Nadační fond Richarda Fuxy společně s Národní galerií v Praze, ve spolupráci s Galerií Zdeňka Sklenáře a Nadací Reynek. Více o výstavě zde.

 

ŠTERNBERSKÝ PALÁC

Doprovodný program k výstavě GOTIKA V JIHOZÁPADNÍCH ČECHÁCH

Srdečně Vás zveme v rámci doprovodného programu k výstavě Gotika v jihozápadních Čechách: Obrazy krásy a spásy na přednášku s dataprojekcí "SOCHA V LITURGICKÉM PROSTORU aneb UMĚLECKÁ REPREZENTACE RODU ŠVIHOVSKÝCH Z RÝZMBERKA" ve středu 23. dubna 2014 v 16.30. Těšíme se na setkání s vámi. Více o programu zde.

 

Doprovodný program k výstavě GOTIKA V JIHOZÁPADNÍCH ČECHÁCH

VÍKENDOVÁ DÍLNA PRO DĚTI A RODIČE "U MISTRA ŘEZBÁŘE"
Přijďte nahlédnout do středověké řezbářské dílny a seznamte se s jejím provozem. Vystavené dřevořezby vznikly v jihozápadních Čechách před mnoha staletími. V ateliéru se pokusíme „obraz krásy“ pomocí řezbářských a dalších nástrojů vykouzlit i my. Více o programu zde.

 

TIZIAN - BYL UČITELEM EL GRECA ?

Srdečně Vás zveme v sobotu 26. 4. 2014 v 11.00 na přednášku s dataprojekcí do Šternberského paláce. Tématem přednášek v roce 2014 je 400. výročí úmrtí El Greca. Více o programu zde.


VELETRŽNÍ PALÁC

WORKSHOP KRESBY S GRAFICKÝMI TABLETY S UMĚLCEM DAVIDEM BÖHMEM

Zveme Vás na workshop kresby s grafickými tablety, vedený umělcem DAVIDEM BÖHMEM, který se koná v sobotu 26. dubna 2014 od 13.00 do 17.00 hodin ve Veletržním paláci Národní galeie v Praze. Workshop se koná v rámci soutěže Máš umělecké střevo?  Více o programu zde.
 

Doprovodný program k výstavě RUDOLF VOLRÁB - BAREVNÝ NEKLID

Srdečně Vás zveme v neděli 27. 4. 2014 v 15.30 na komentovanou prohlídku Rudolf Volráb s odborným lektorem SMSU Mgr. et Mgr. Markétou Ježkovou. Více o programu zde.

 

 
 


Expozice
Šternberský palác
Šternberský palác, Hradčanské náměstí 15, Praha 1
Více informací
Veletržní palác
Veletržní palác Dukelských hrdinů 47 Praha 7
Více informací
Palác Kinských
Palác Kinských, Staroměstské náměstí 12, Praha 1
Více informací
Valdštejnská jízdárna
Valdštejnská 3, Praha 1
Více informací
Sbírkové expozice

Program následujících 7 dní